Warsztaty arteterapeutyczne

wymiana spostrzeżeń dotyczących warsztatów, cykli zajęć, wywiadów i powstającej Publikacji
Awatar użytkownika
Anna Guzek

Warsztaty arteterapeutyczne

Postautor: Anna Guzek » wt paź 18, 2016 5:11 pm

Co to jest ARTETERAPIA?
Arteterapia jest coraz popularniejszym systemem terapii psychologicznej.
Odwołuje się do szeroko rozumianej twórczości i sztuki. Czerpie z wielu dziedzin: plastyki, muzyki, tańca, literatury, teatru- a także sztuki kulinarnej, twórczego kontaktu z naturą, sztuki komponowania zapachów i wszelkiej autentycznej kreatywności człowieka.
Arteterapia kładzie nacisk na stosunki międzyosobowe i interakcje w grupie. Porównanie własnych wrażeń z odczuciami innych owocuje głęboką refleksją. Poznawanie i nazywanie zjawisk i procesów w toku zajęć grupowych ułatwia przepracowanie i przyswojenie własnych, trudnych doświadczeń życiowych.
Etap omawiania ćwiczenia jest bardzo istotny. Bardzo ważne są wrażenia i emocje grupy, spostrzeżenia, refleksje i pytania dotyczące własnej pracy i pracy innych.
Arteterapia jest skuteczną metodą pracy nad problemami i urazami oraz daje zaskakujące szanse rozwoju.
Arteterapia pomaga w procesie poszukiwania własnej tożsamości.
Trudne zagadnienia mogą być poruszane nie wprost: metafora, przenośnia, symbol, ekspresja pozasłowna pozwolą każdemu przepracować wewnętrzne problemy i zahamowania, dotrzeć do własnych bogactw wewnętrznych by w pełni rozwinąć jako osoba oraz poprawić i pogłębić relacje z innymi.
Ta forma terapii grupowej jest szczególnie odpowiednia w problematyce zerwanych więzi, wczesnych urazów, nieuświadomionych a przeszkadzających w funkcjonowaniu społecznym i osobistym.

Pantercia1986

Re: Warsztaty arteterapeutyczne

Postautor: Pantercia1986 » sob paź 29, 2016 5:49 pm

Serdecznie witam. Powiem szczerze, że udział w zajęciach arteterapeutycznych jest dla mnie czymś naprawdę wspaniałym i wartościowym. Dzięki osobom jakie są na tych zajęciach razem ze mną możemy wymieniać się doświadczeniami i dowiedzieć się co możemy zastosować w swoim prywatnym życiu. Pani Ania i Pani Agata czyli dwie prowadzące te zajęcia są naprawdę wspaniałymi, otwartymi osobami, które mnie osobiście bardzo pomagają w osiągnięciu zamierzonych celów. Zajęcia z nimi jak również z innymi uczestnikami są dla mnie czymś co pomaga na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości i skupić się na sobie i tym co Ja chcę osiągnąć. Bardzo się cieszę z tego, że trafiłam do tego projektu jak również do tej grupy bo wiem, że wiedza jaką zdobywam na zajęciach przyda mi się w moim życiu. Serdecznie dziękuję za możliwość skorzystania z doświadczeń nie tylko prowadzących jak również uczestników.

Wróć do „O projekcie Więzi odNowa”