W Łodzi powstał Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny - zapraszamy do dyskusji

informacje, którymi chcesz się podzielić: ciekawe książki, artykuły, linki tematyczne, etc.
anza

W Łodzi powstał Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny - zapraszamy do dyskusji

Postautor: anza » czw paź 20, 2016 7:57 pm

Awatar użytkownika
Kamila

Re: W Łodzi powstał Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny - zapraszamy do dyskusji

Postautor: Kamila » pt gru 02, 2016 1:12 am

"Chłopiec rozwija się prawidłowo, wodzi wzrokiem za opiekunkami, interesuje się swoim otoczeniem i wyraźnie pokazuje swoje humory."

Nie podoba mi się to sformułowanie ;/ Pokazywać humory jest pejoratywne, być humorzastym, wybrednym, płaczliwym, nadąsanym.. tak mi się kojarzy. NIemowle pokazuje humory? A może jeszcze na złość robi?
Dziecko sygnalizuje swoje potrzeby, zachęca opiekuna do nawiązania relacji opartej na miłości!
Podejrzewać można, że np przeżywa stres i jego reakcje są silniejsze..

I dalej: Franka z kolei trzeba zachęcić do pokazywania swojego charakteru, jest nadzwyczaj spokojny. Humory i chęci pokazuje dopiero wtedy, gdy się rozochoci. Basia tymczasem nie ma z tym problemu. Pokazuje czego chce, a kiedy coś jej nie odpowiada, nie omieszka się awanturować."

Dziennikarz popłynął zaiste literacko..

W założeniu jest troje opiekunów dla jednego dziecka.... Do tego są pielęgniarki, lekarze specjaliści i wolontariuszki, czyli jednak trochę więcej niż troje..

Super jest to, że rodzice biologiczni jak i adopcyjni mają specjalny pokój gdzie mogą spędzać czas z dzieckiem nawet tam spać. Jeśli jeden tylko to mało..

Tyle ja;]

Wróć do „Polecamy”