Podziękowanie

wymiana spostrzeżeń dotyczących warsztatów, cykli zajęć, wywiadów i powstającej Publikacji
Pantercia1986

Podziękowanie

Postautor: Pantercia1986 » pt sty 13, 2017 5:05 pm

Serdecznie witam wszystkich. Mam na imię Monika i trafiłam do Fundacji "Zielone Wzgórze" z Domu Dziecka w którym przebywają moi synowie. Z początku nie wiedziałam czego mogę się spodziewać i powiem szczerze, że byłam sceptycznie nastawiona do tego czy w ogóle znajdę tutaj pomoc o jakiej myślałam. Teraz wiem, że jest to najwspanialsza Fundacja na świecie a ludzie w niej pracujący to prawdziwe Anioły a w szczególności Ania Guzek oraz Agata Drewniak. Są to akurat dwie Panie, które prowadziły ze mną zajęcia z Arteterapii. Z początku wydawało mi się, że te zajęcia wcale nie będą ani przyjemne ani też pomocne ale powiem szczerze, że byłam w ogromnym błędzie. Dzięki Ani i Agacie dowiedziałam się bardzo wielu rzeczy o sobie samej oraz poznałam inne osoby, które mają podobne problemy z dziećmi. Te zajęcia były dla mnie bardzo ogromnym wsparciem bo dzięki nim jestem silniejsza, mam więcej pewności siebie a co najważniejsze dodały mi jeszcze większej motywacji do walki o moje dzieci. Zarówno Ania jak i Agata oraz uczestniczki kursu to najzwyklejsi ludzie, którzy jak Ja również mają swoje problemy ale dzięki rozmowie i wzajemnej pomocy rozwiązuję je a potem wszystko układa się tak jak powinno. Jestem i chyba do końca swojego życia będę im bardzo wdzięczna za pomoc jaką od nich dostałam bo dzięki temu nie poddałam się w walce o dzieci. Mimo, że zajęcia już się skończyły to nie zamierzam zrywać kontaktów z Fundacją ponieważ ta Fundacja jak również ludzie w niej pracujący uratowali moje życie. Jestem im bardzo wdzięczna i wiem, że więcej powinno być takich ludzi jak Ania czy też Agata. Dziewczyny bardzo z całego serca wam dziękuję i nigdy nie zapomnę tego co dla mnie zrobiłyście.

Awatar użytkownika
Anna Guzek

Re: Podziękowanie

Postautor: Anna Guzek » wt sty 17, 2017 7:07 am

Moniko :)
Zgadzam się, że wymiana doświadczeń – o której piszesz- jest wielka wartością. Mam nadzieję, że będzie kontynuowana na naszym Forum :)
Forum narazie raczkuje – ale stopniowo coraz więcej osób rejestruje się na nim...

Wiedza jaką uczestnicy Projektu i użytkownicy Forum mogą sobie nawzajem przekazywać jest bezcenna- bo jest to wiedza, zdobyta poprzez doświadczenie.

Kontakty jakie nawiązują się w Projekcie – między osobami z podobnymi ale też i różnorodnymi doświadczeniami w obszarze rodzicielstwa, więzi rodzinnych – mogą trwać i rozwijać się także już po zakończeniu Projektu. I taki jest także jego cel :)
Zajęcia jednego cyklu Warsztatów Arteterapeutycznych faktycznie – tak jak piszesz- się już zakończyły :(
Ale przed nami Trening Komunikacji dla rodziców i opiekunów :) (od 1go lutego, przez 12 kolejnych śród, od 16.30 do 19.30 – na pl Wolności 2).
A dla wszystkich chętnych, którzy uczestniczą lub dołączają teraz do Projektu – wiele cykli terapeutycznych, rozwojowych, psychoedukacyjnych. Dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży oraz dla rodzin.

Mam nadzieję, że na Forum powoli rozpoczną się dyskusje i rozmowy, refleksje na temat rodzicielstwa, także tego trudnego, na temat pieczy zastępczej - jej kształtu i roli, na temat komunikacji między rodzicami biologicznymi, adopcyjnymi, opiekunami zastępczymi, pracownikami z obszaru pomocy rodzinie i z obszaru pieczy zastępczej...

Dziękujemy bardzo Moniko za Twoje słowa!! I pozdrawiamy bardzo serdecznie!

Wróć do „O projekcie Więzi odNowa”